Powered by Smartsupp

Sme špecialisti na produkty Spelsberg

SPELSBERG
je nemecký špecialista na výrobu plastových krabíc a rozvádzačov na omietku, do dutých stien a betónu. V súčasnej dobe má spoločnosť v ponuke viac ako 5000 výrobkov pre elektrické inštalácie.

Produkty Spelsberg predávame od roku 2018 ako spoločnosť bawares, s.r.o. so sídlom v Nitre. Naša spoločnosť nie je výrobcom a ani autorizovaným distribútorom alebo zástupcom značky SPELSBERG na Slovensku. Sme len nadšenci a sympatizanti značky Spelsberg. Keďže na Slovensku nie je oficiálne zastúpenie firmy a my sme na základe dlhoročnej praxe z používania a montovania týchto výrobkov stali spokojnými špecialistami, rozhodli sme sa produkty Spelsberg aj predávať. Ochranné známky, obrázky, popisy zobrazené na tejto webovej lokalite sú majetkom ich príslušných vlastníkov. V roku 2024 sme sa rozhodli rozšíriť naše obchodné aktivity aj mimo Slovenskej republiky.

O Spelsberg | spolahlivý.strhujúcí.zelený.
Každý, kto dôveruje spoločnosti SPELSBERG, dôveruje tým najlepším, lebo tu nájdete pevne zakotvenú kompetentnosť a nemeckú precíznosť. SPELSBERG je lídrom na trhu s elektropriemyslom už 118 rokov. Veľká inovačná sila rodinnej firmy sa odráža v mnohých patentoch a poskytuje riešenia, ktoré sa vyznačujú rýchlou a jednoduchou inštaláciou, kvalitou a dlhou životnosťou.

Spoločnosť SPELSBERG založili v roku 1904 Ernst Spelsberg & Walther Kaiser, priekopníci priemyslovej výroby elektroinštalačného materiálu v meste Schalksmühl. Na počiatku vyrábali izolačné trubky a mladá spoločnosť začala prudko rásť.

V roku 1926 spoločnosť predstavila svoje prvé krabice do vlhkých priestorov, v tom čase sa takéto krabice nerobili z plastu ako dnes, ale z liatiny.

V roku 1930 prichádza prvý plast bakelit, čo otvára nové možnosti v elektrotechnickom priemysle, spoločnosť SPELSBERG si zadovážila prvý bakelitový ručný lis a tak vznikla prvá odbočná krabica z plastu.

V roku 1940 sa spoločnosť špecializovala na odbočné krabice do vlhkých priestorov pre inštaláciu do omietky a od roku 1948, iba rok po prvom otvorení výstavy Hannover sa spoločnosť prvýkrát a odvtedy pravidelne až dodnes prezentuje na rôznych výstavách.

V roku 1956 sa rozišli cesty zakladateľov Kaisera a Spelsberga a od tej doby spoločnosť nesmie iba meno Günther Spelsberg. O rok neskôr spoločnosť rozširuje sortiment o škrtiace šróbenie, odbočné krabice z termoplastu a rozvádzače do omietky. Po roku 1960 pribudlli do sortimentu skrine do priemyslu a spoločnosť si v priebehu pár rokov zaregistrovala niekoľko patentov a veľa z nich je platných dodnes.

Spoločnosť sa naďalej prudko rozrastá a v roku 1974 stavia novú výrobnú halu. V 80-tych rokoch SPELSBERG pridáva ďalšie množstvo patentov a dokonca v tom čase pridáva priekopnícky výkon a vyrába jednu z prvých pripojovacích krabíc pre fotovoltiku.
V 90-tych rokoch sa sťahuje do novej oblasti Ramsloh a SPELSBERG investuje do nového výrobného závodu v bývalom východnom nemecku v Buttstädte v Durynsku.

Začiatkom roka 2000 SPELSBERG predstavuje nové odbočné krabice WKE pre zachovanie elektrickej funkčnosti v prípade požiaru a spoločnosť zahájila výstavbu testovacieho a certifikačného centra s akreditáciou VDE a UL.

V roku 2004 sa oslavovalo 100-té výročie spoločnosti s prekázanou kvalitou produktov pre elektrické inštalácie, stále ako rodinná firma s výrobou iba v Nemecku.
Rozrastanie pokračuje a v roku 2011 stavia novú administratívnu budovu a vďaka kúpe susedného areálu sa rozširujú o ďalšie výrobné kapacity. Spoločnosť ma celkom 80 patentov, výrobky ako Abox, červená rada, AK, GTI, WKE sa stali legendami, za ktorými je značka SPELSBERG.
V roku 2013 získala svetové prvenstvo na trhu s pripojovacími krabicami.

V roku 2014 prišla revolúcia s novou krabicou Rapid-BOX a oblúbbená seria TK sa rozširuje aj o varianty z hliníku. V roku 2015 spoločnosť predstavila prvý rozvádzač AK Air, ktorý dýcha. V tomto malom rozvádzači nedochádza ku kondenzácii vody, lebo ventilačné prvky zabezpečujú čerstvý vzduch pri zachovaní IP65. Spelberg kvoli tomuto patentovanému prevedeniu prekvapuje celé odvetvie.

Spoločnosť SPELSBERG sa nezľakla covidu a zostala s Vami v kontakte. V roku 2021 zorganizovala Digitálny veľtrh a predstavila svoje novinky v GEOS, LIFELINE, outdorové a betónové riešenia v neposlednom rade riešenia pre E-MOBILIT, kde e-bike nabíjačku doplnil SPELSBERG WALLBOX.